Лікар-гінеколог про гормональні порушення у жінок
Анастасія Нікітіна,
лікар-гінеколог, репродуктолог

Баланс гормонів – один з важливих компонентів міцного здоров’я і доброго самопочуття жінки. Ендокринна система дуже чутлива до найменших змін, і при дисбалансі гормонів розвивається ряд неприємних симптомів: вугрі, порушення менструального циклу, зміни ваги, підвищена втомлюваність, перепади настрою, проблеми з ростом волосся і потовиділенням та ін.

Причини гормональних порушень можуть бути різними. Перш за все, вони можуть бути спадковими і зумовленими генетично. У цьому випадку лікування буде тривалим та складним. Стрес, зниження імунітету, інфекції (в тому числі, що передаються статевим шляхом) також можуть привести до гормонального збою. Крім того для гормональної системи жінки небезпечні будь-які хірургічні операції в області черевної порожнини і статевих органів. Тому найбільш поширеною причиною гормональних захворювань статевої сфери, які ведуть до безпліддя, є аборти, пов’язані з вискоблюванням порожнини матки.

Якщо у жінки є гормональні порушення, то про це можуть свідчити і наявність порушень менструального циклу. Це може проявлятися у вигляді відсутності менструацій, або порушенні кількості виділень – дуже мізерні, надмірно рясні, болючі або короткочасні.

Для того що б з’ясувати чи є у жінки порушення менструального циклу необхідно визначити його тривалість, регулярність і загальне самопочуття жінки. Нормальний цикл становить від 21 до 35 днів, сама менструація коливається від 2 до 7 днів. Дуже важлива регулярність, як циклу, так і тривалості менструації. Якщо є коливання, то це свідчить про наявність проблем зі здоров’ям, які можуть проявлятися і в порушенні гормонального фону.

Також про гормональні порушення можуть говорити болючість менструацій і супутні симптоми у вигляді різкого підвищення або зниження артеріального тиску, запаморочення, здуття живота, набряклості, занепаду сил, загального нездужання.

Гормональні порушення у жінокДля лікування гормональних порушень, жінці, перш за все, необхідно відвідати гінеколога і ендокринолога. Далі буде призначено обстеження, яке допоможе виявити дисбаланс гормонів.

Лікування більшості гормональних порушень у жінок полягає в гормонотерапії, яка ефективно усуває симптоми захворювання, допомагає відновити менструальний цикл і запобігти рецидивам. Але не завжди гормонотерапія може бути ефективною в лікуванні гормональних відхилень, тоді лікування буде полягати в оперативному втручанні, а вже потім для закріплення результатів призначаються гормональні препарати.

Для здоров’я кожної жінки дуже важлива профілактика гормональних порушень. Тому, так важливо стежити за станом свого здоров’я, звертати увагу на симптоми гормонального збою і особливо на менструальний цикл. При затримці понад 35 днів або при початку менструації раніше, ніж через 21 день, якщо виділення занадто мізерні або спостерігаються сильні крововтрати під час менструації, при появі міжменструальних кровотеч – необхідно негайно звертатися до гінеколога-ендокринолога для діагностики і призначення відповідного лікування.

Слід пам’ятати, що проходити профілактичні огляди у гінеколога необхідно не рідше ніж два рази на рік. Це допоможе вчасно виявити можливі проблеми на самому ранньому етапі і провести лікування.

Будьте здорові!

Попередження

Інформація в данному розділі представлена тільки для медичних працівників та спеціалістів охорони здоров'я.

Фармаконагляд

Небажана реакція ?

Ви можете поінформувати нас про виникнення побічної реакції, заповнивши данну карту-повідомлення, та прикріпити її в цьому вікні. Або надішліть нам заповнену карту за поштою office@gfmg.com.ua. Після отримання Вашого повідомлення наш співробітник зв'яжеться з Вами.

Вся інформація, яку Ви нам надаєте, є конфіденційною і не підлягає розголошенню, крім випадків, встановлених законодавством.